املاک آقای خاص
دسته
املاک آقای خاص

دکوراسیون سفید منزل باید با دقت و توجه بالایی صورت گیرد. هرچند این چیدمان برای هر فضایی ایده‌آل است اما اگر به دقت پیاده نشود، به جای شادابی و سر زندگی، فضایی سرد و بی روح به همراه می‌آورد.

چیدمان و دکوراسون منازل بیش از گذشته مورد اهمیت قرار گرفته است. استفاده از ترکیب رنگ‌های خاص، رعایت اصول فنگ‌شویی و هم‌خوانی لوازم با طراحی داخلی مورد توجه اکثر افراد است. از جمله سبک‌های چیدمان که از مدت‌ها قبل محبوب بوده، دکوراسیون سفید است. در ادامه شما را با این سبک دکور و مزایا و معایب دکوراسیون سفید آشنا می‌کنیم.

مزایای دکوراسیون خانه سفید

در فنگ‌شویی، رنگ‌ها نمادی از انرژی‌های مختلف است. در این میان، رنگ سفید نمادی از تمیزی و پاکی است. علاوه بر این، رنگ سفید منعکس کننده نور است و فضا را بزرگتر، روشن‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد. به همین دلیل می‌توان از سبک دکوراسیون خانه سفید برای منازل کوچک نیز استفاده کرد.

رنگ سفید  باعث می‌شود فضای خانه وسیع‌تر از حد معمول به نظر برسد. رنگ سفید نمادی از انرژی مثبت و امید است و از طرفی چون گردوغبار و کثیفی را بیشتر از دیگر رنگ‌ها نشان می‌‌دهد؛ باعث می‌شود که به تمیزی و پاکیزگی محیط اطراف اهمیت ویژه‌ای بدهید.

دکوراسیون سفید منزل با گذر زمان از مُد نمی‌افتد و در هر دوره‌ای می‌توانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این برای هر فضایی، از پذیرایی گرفته تا آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است.

در کنار تمام این موارد، خنثی بودن رنگ سفید، باعث هم‌خوانی و هارمونی آن با تمامی طیف‌های رنگی گرم و سرد می‌شود و می‌توانید از ترکیب آن با دیگر رنگ‌ها، برای زیباسازی منزل استفاده کنید. اگر بخواهیم به اختصار مزایای رنگ سفید را بیان کنیم؛ عبارتند از:

 • نماد تمیزی و پاکی؛
 • روشن، بزرگ و دل‌بازتر نشان دادن منازل؛
 • منعکس کننده نور، انرژی مثبت و امیدبخش؛
 • ترند بودن در تمام دوره‌ها و از مد نیفتادن؛
 • مناسب بودن برای تمامی فضاها و قسمت‌های منزل؛
 • هم‌خوانی با همه طیف‌های رنگی گرم و سرد؛

معایب دکوراسیون سفید خانه

گرچه رنگ سفید نماد پاکی و پاکیزگی و انرژی مثبت است؛ اما استفاده از آن معایبی نیز خواهد داشت.

در فضاها و منازل بزرگ، استفاده یک‌دست از دکوراسیون خانه سفید، می‌تواند فضا را خنثی و بی‌روح جلوه دهد. به همین دلیل بهتر است در این فضاها رنگ سفید را با چیدمانی از لوازم رنگی متمایز کنید تا جلوه بیش‌تری داشته باشد.

یکی دیگر از معایب رنگ سفید جذب سریع آلودگی است و برای اماکنی که رفت‌وآمد زیادی در آن است یا منازلی که کودک خردسال دارند؛ شاید چندان مناسب نباشد.

اگر از مبلمان و سرویس خواب سفید استفاده می‌کنید، باید مراقب باشید که لکه و چرک به آن‌ها نفوذ نکند و در فواصل زمانی کوتاه آنها را بشویید تا رنگ اولیه را حفظ کنند.

گرچه مزایای استفاده از رنگ سفید به مراتب بیشتر از معایب آن است؛ اما اگر بخواهیم اندک معایب استفاده از این رنگ را بیان کنیم، به شرح زیر خواهد بود:

 • در صورت استفاده بدون ترکیب با دیگر رنگ‌ها، فضا را خنثی و بی‌روح می‌کند؛
 • زود کثیف شده و لک و سیاهی و گردوغبار را به وضوح نشان می‌دهد؛
 • برای تمیز و درخشان بودن این لوازم، باید به‌طور مدام آن‌ها را تمیز کرد و شست‌وشو داد.

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه‌ها

 • مینا

  1 سال پیش / 24 خرداد 1402 @ 7:36 ب.ظ

  کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد

  • گروه پارسیس

   1 سال پیش / 24 خرداد 1402 @ 7:36 ب.ظ

   با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد

ارسال یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *